Mästarnas Mästare 2016 | live + trash talk

Vad säger ni?

Niklas Edler måste vara storfavorit?

Utmanare? Marcus Westerlind som var suoperstabil förra året. Collberg så klar. Strandberg som just kvalat till Allsvenskan i J/70. Johan Qviberg med bland anndra asmus Myrgren i besättningen.

Många om budet.

606 – Johan Qviberg + Pelle Wickberg, Oscar Lundqvist, Rasmus Myrgren
29er – Kasper Nordenram + Axel Pantzare,Linus Berglund,Måns Gustafsson,Albin Börjesson
2-krona – Hampus Appelgren + Björn Appelgren, Carl-Johan Hane, Staffan Laring
C55 – Björn Sandberg + Magnus Sjögren,Mikael Moge,Mathias Beckman
Drake – Martin Pålsson + Gustav Gärdebäck,Simon Alm
E-jolle kille – Erik Lindberg + Hugo Björklund,Carl Ljunggren ,Hanna Koba
E-jolle tjej – Vilma Bobeck + Malin Tengström,Göran Bobeck,Patrik Erlandsson
Express – Michael Collberg + Per Åhlby, Klas Andersson, Ulf Larsson
Farr 30 – Martin Strandberg + Johan Tempelman,Jonas Holm, Robert Szabo
H-båt – Henrik Edman + Peder Edman,Bent Pedersen,Reimina Hansson
IF-båt – Jonas Länje + Peter Andersson, Fredrik Hörnfeldt, Elisabeth Länje
Kona One – Anders Pers + Hans Nyström,Magnus Isaksson
Laser – Anders Karlsson + Johan Karlsson, Marcus Magnusson, Pontus Dackhammar
Laser 4,7 junior – Ask Nyberg + Ossian Kamal,August Jungstedt,Magnus Tryselius
Laser Master – Niklas Edler + Mathias Hermansson, Mikael Björndal, Fredrik Appelberg
Laser Radial dam – Julia Carlsson + Emil Bengtson,Ola Carlsson,Malin Lundmark
Laser Radial kille – Axel Rahm + Hannes Westberg, Albin Boman, Marcus Höglander
Laser Radial tjej – Johanna Skoglund + André Olsson, Emil Alnebeck,Hanna Johnsson
Laser Standard jr – Wilhelm Kark + Hanna Höije Karlsson, Emma Fridolfsson, Filip Larsson
M30 – Tord Bergman + Mikael Sääf ,Daniel Ekstrand, Peter Lundqvist
Matchracing Ungdom – Victor Abenius + Fredrik Thomra, Martin Abenius, Rickard Thomra
Matchracing öppen – Patrik Sturesson + Herman Andersson, Erik Malmberg, Erik Larsson
Melges 24 – Martin Fridh + Ylva Hofvander Trulsson,Jacob Reuterskiöld,Jan-Erik Jönsson
Neptunkryssare – Leif Bodinson + Anders Kling,Anders Hjelmblad,Ulf Tjernberg
OK-jolle – Tomas Hansson Mild + Marie Björling-Duell, Johan Björling, Tomas Berg
Optimist kille – Carl Hörfelt + Olle Aronsson, Oscar Engström, Rasmus Lindström, Emil Malmström
Optimist tjej – Tindra Forssén + Lova Forssén,Carl-Axel Forssén, Jens Engman
Rival 22 – Per Sandberg + Johan Stenhoff,Mårten Källman,Manne Norrhäll
RS 200 – Marcus Westerlind + Theo Westerlind, Oscar Angervall, Oskar Ljung
RS Feva – Oskar Andersson + Ragnar Alfredsson, Ebba Berntsson, Jonas Berntsson
Smaragd – Andreas Friman + Johan Bursell,Victor Freye,Hjalmar Bengtsson
Snipe – Anton Dahlberg + Per Thorsell,Claes Thorsell, Nils Dahlberg
Starbåt – Stefan Nordström + Henrik Glimstedt,Tomas Nordqvist,Jacob Lundqvist
Trissjolle – Klara Wester + Rebecca Netzler, Lovisa Karlsson, Holger Tideman
Zoom 8 kille – Linus Lindquist + Erik Lindquist, Christoffer Sᴓrlie, Wilmer Nord
Zoom8 tjej – Elin Ax Karjel + Johannes Gårdh, David Nihlmark, Per Nihlmark
Wildcard – Ida Svensson + Cecilia jonsson, Thomas Ekefalk, Johan Larsson
SWE Sailing Team – Lisa Ericson + Hanna Klinga, Josefin Olsson, Max Salminen