Skip to content

5 Comments

  1. Thomas Wiberg
    Jun 1, 2011 @ 22:36

    Peter,
    Varför så blygsam? Vadå ingen slick produktion? Bästa seglingsfilmen på länge! Ger en direkt känsla av hur ni hade det där ute på havet! Mycket bättre än de vanliga snabba klippen med dålig musik som vi vanligtvis matas med! Tack!
    Har du någonsin saknat dramatisk bakgrundsmusik när du kappseglat? Naturligtvis kör man Queens We Are The Champions vid målgång när man är säker på vinst, men hur ofta är det?
    /Thomas

    Reply

    • Niklas
      Jun 2, 2011 @ 11:05

      Hmm, det var rackarns. Ville också skriva något liknande, men det var ju redan gjort :-). Skönt med originalljud och lugna sköna klipp. Den hysteriska och överkomprimerade skräpmusiken gör inte mig glad i alla fall. För mig var det mycket, mycket bra.

      Reply

  2. Mats V
    Jun 2, 2011 @ 15:27

    +1 !

    Reply

  3. Johan Törnblom
    Jun 2, 2011 @ 18:05

    Peter, grymt bra!

    Saknar bara en sak, mera kommentarer i filmen! Vi som inte var med i år vill veta allt, hur ni mådde, trötta, pigga, åt ni något osv!

    Dessutom, hade du inte kameran igång när fronten kom? Hade varit fantastiskt att se, även om jag förstod att det var kaos.

    Reply

  4. Stefan A
    Jun 2, 2011 @ 18:34

    Snyggt! Verkar ha varit hur gymt som helst.

    //S//

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.