Åka till Parismässan?

Gänget bakom Team First 30 var så glada efter vår provsegling (och Hollywood-produktionen som många tyckte var bättre än deras officiella promo), så de vill ge bort 10 entrébiljetter till Paris Boats Show 4-12 december.
Lägg en kommentar och motivera varför just du skall ha biljetterna, så kanske de dimper ner i e-postlådan inom kort…

Nov 30, 2010 @ 21:19
Vilken grej Peter!
Vår lilla familj älskar Paris, Frankrike och BLUR!!
Det är dags att köpa ny båt och det lutar åt franskt. Båtmässan i Paris har vi pratat om i många år men aldrig haft chansen att åka till.. Hade varit grymt! Givetvis bifogas reportage till Blur från mässan..
Jag har skärpt mig lite på senaste men är ju sjukligt mycket på BLUR och försöker hålla ner mitt tipsande osv. till rimliga nivåer. Hade varit skitkul att skicka hem grymma bilder från mässan till BLUR-läsarna!
Dec 1, 2010 @ 06:36
Gick för fort igår kväll, mindes fel kring Parismässans datum.
Kan dessvärre inte åka ner då. :-(
Nov 30, 2010 @ 21:59
Hej Paris mässan är ett måste för oss som gillar båtar och kanske man hinner även med en tur på staden :)
Missa inte Dufour 445 Världspremiär
Team Dufour på plast
Dec 1, 2010 @ 01:39
Kom till mässan 10 oktober då kommer Groupama presentera sin besättning för nästa volvo
Dec 1, 2010 @ 06:47
Är det nåra goa gubbar med då?
Dec 1, 2010 @ 09:27
December? Jag gissar på två goa gubbs! ;)
Dec 1, 2010 @ 13:24
Tror två goa gubbar och en inte lika go stockholmare
Dec 1, 2010 @ 13:51
-en surgubbe menar du.
Dec 1, 2010 @ 14:12
Salon Nautique de Paris est une seconde nature pour nous de boire du vin, manger et un béret orné bagutte personnes en France. Il ya des bateaux français, des trucs français, peuple français et non anglo-saxons ordures. Pour ceux qui ne peuvent pas être français, je recommande Google Translate.
Vive la France!
Dec 1, 2010 @ 14:17
Hej!
Jag har lyckats bli en av de lyckliga som skall få träffa teamet bakom First 30an. Michel Desjoyeaux och Juan Kouyoumdjian! Nu behöver jag bara komma dit ochså…
Så kan jag göra ett litet reportage om dessa gubbarna åt Blur.
Dec 1, 2010 @ 15:27
Le meilleur stand est où vous pouvez acheter une baguette au foie gras et boire un peu d’chahors …
Dec 1, 2010 @ 16:47
Ska till Paris över helgen o fira sambons 40-årsdag.
Ett besök på mässan vore fint så man kan passa på och kolla in vad frassarna håller på med.
Dubbel glädje är delad glädje….segla F-18!
Dec 2, 2010 @ 09:11
God morgon,
Da jag har fatt lagga kappseglingen pa hyllan och flyttat till Luxembourg, sa behover jag en battre batmassa for att stilla min abstinens, dessutom har jag bara 2.5h i bil till Paris(biljetterna kommer att anvandas). Tar jag med med tjejen dit har jag stor chans att locka henne till (kapp)segling inom snar framtid, bara det :). Det hade varit en trevlig Julklapp.
Paris pa vintern ar underskattat
MVH
Carl Fjallman
Madam Bla First 40.7
Dec 2, 2010 @ 20:55
Skall till Paris över helgen för hälsa på dotter. Har planerat att besöka mässan på lördag när hustru och dotter gör ett dagsbesök på Lafayette.
Paris blir en kall upplevelse denna helg.
Hans Bäckström, Vive la mer.
Dec 5, 2010 @ 09:59
Berörda kommer att få mail direkt från teamet bakom First 30.
Ha det bra i Paris, och glöm inte att rapportera hem…